Wiosenne spotkanie edukacyjne

Wiosna to dla większości „zapaleńców” trudny czas, ale nic tak nie poprawia nastroju jak nasze spotkania z cyklu „Kupa Wiedzy” o czym przekonaliśmy się już nie pierwszy raz.

Tym razem otrzymaliśmy solidną dawkę wiedzy o „podstępnych” hormonach i związanych z nimi problemami, którą podzieliła się z nami dr n. med. Aneta Piotrowska. Z kole i dr n. med. Grażyna Kulig przybliżyła temat leczenia żywieniowego, które jak się okazuje dla wielu z nas może być niezwykle ważne. Na koniec wysłuchaliśmy prelekcji dr n. med. Ewy Waleckiej – Kapicy, która opowiedziała o znaczeniu diety i czynników środowiskowych w naszych chorobach. Kolejne spotkanie i kolejny zastrzyk wiedzy oraz dobrej energii! Serdecznie dziękujemy prelegentom i wszystkim uczestnikom spotkania.

Prelegenci i tematy wykładów:

dr Aneta Piotrowska – endokrynolog (CM Szpital św. Rodziny)
„Zaburzenia endokrynologiczne w nchzj”

dr n. med Grażyna Kulig – gastroenterolog(Poradnia Leczenia Żywieniowego WSSz im. M. Pirogowa w Łodzi) „Leczenie żywieniowe w nchzj”

dr n. med. Ewa Walecka-Kapica – gastroenterolog(Klinika Gastroenterologii UM w Łodzi)„Dieta i czynniki środowiskowe w nchzj