Jak żyć i nie zwariować?

Kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu #KupaWiedzy. Było bardzo praktycznie i jak zwykle motywująco . Nasi prelegenci przekazali nam wiele cennych informacji, które mogą ułatwić nam funkcjonowanie z chorobą w życiu zawodowym i w relacjach międzyludzkich.

Pani prof. Jolanta Walusiak – Skorupa nie tylko przedstawiła bardzo praktyczny wykład ale także swoją życzliwością, empatią i emanującym ciepłem dodała nam skrzydeł.
Pani Dr Dorota Merecz w elektryzującym wystąpieniu w przystępny sposób ukazała jak mechanizmy psyche wpływają na nasze jelita. Doskonałe wystąpienie i znów ujmująca osobowość. Z kolei o najciekawszych nowinkach z wiedeńskiego kongresu UEGW opowiedziała nam Pani dr Aleksandra Sobolewska-Włodarczyk. Spotkanie zamknęło wystąpienie Pani Doroty Jaźwińskiej z Takeda Polska, z którego dowiedzieliśmy się w jaki sposób firma wspiera pacjentów z NChZJ – jakie akcje i inicjatywy podejmuje na rzecz osób chorych. Choroba uprzykrza nam życie, ale możliwość spotkania, rozmowy, wymiany doświadczeń dodaje skrzydeł !!! Dziękujemy.

 

Prelegenci i tematy wykładów:

prof. Jolanta Walusiak-Skorupa – Instytut Medycyny Pracy

„Praca zawodowa w przewlekłych chorobach zapalnych jelit – możliwości i ograniczenia”

dr Dorota Merecz – Psycholog Pracy IMP

„Psychologiczne uwarunkowania chorób jelit – przesłanki do terapii”

dr Aleksandra Sobolewska-Włodarczyk –

„Co nowego w nchzj – UEGW Wiedeń’2016

Dorota Jaźwińska – Takeda

„Pacjent w centrum uwagi Takedy”